Kto
image
 • imageCoach
 • imagePsychiatra
 • Psychodietetyk
 • imagePsycholog
 • Psycholog Sportowy
 • imagePsycholog dziecięcy
 • Psychoterapeuta
 • Seksuolog
 • Trener biznesu
 • imageTrener mentalny
 • Trener mindfulness
 • Wellbeing
Gdzie
image
image

Dariusz Jankowski

Pierwsza pomoc psychologiczna | Konsultacje kryzysowe | NVC | Medytacja

Dodaj opinię jako pierwszy

Nazywam się Dariusz Jankowski, mieszkam we Wrocławiu i jestem certyfikowanym konsultantem kryzysowym.

Oferuję wsparcie empatyczne, prowadzące do rozwoju i poznawania samego siebie.

Jeśli szukasz towarzysza w poszukiwaniu sensu i celu Twoich starań, chcesz zostać zauważonym, wysłuchanym i zrozumianym, chcesz być przyjętym tak jak jesteś, z tym co masz w Sobie, to zapraszam na rozmowę. 

Tworzę przestrzeń, w której mógłbym służyć pomocą, dając wsparcie empatyczne osobom przechodzącym kryzys w życiu zawodowym, osobistym i duchowym. Pracuję z osobami dorosłymi, dotkniętymi wypaleniem zawodowym, szukającymi nowego miejsca dla siebie. Spotykam też osoby po rozwodach i w trudnej sytuacji rodzinnej. Wspieram także osoby starsze i samotne. 

Pracuję także jako wolontariusz na stanowisku konsultanta kryzysowego w Poradni Rodzinnej we Wrocławiu.

Moja przygoda z Porozumieniem bez Przemocy rozpoczęła się w 2021 roku od uczestnictwa w trzech warsztatach NVC z różnymi trenerami. Warsztaty zostały przeprowadzone w Suchej, w ośrodku ojców jezuitów, przez trenerów związanych z Fundacją Pogłębiarka. Zachęcony tym doświadczeniem, w 2022 ukończyłem kilkudniowe szkolenie z zakresu NVC na poziomie podstawowym i pogłębionym (prowadzone przez Agnieszkę Pawlik, certyfikowaną trenerkę NVC). Poznałem tam w praktyce, jak stosować NVC w sytuacjach konfliktowych, jak prowadzić mediacje wewnętrzne, towarzyszyć w procesie zauważania emocji, potrzeb i budowania strategii, w sposób zapewniający troskę każdej ze stron konfliktu. Oprócz NVC wziąłem udział w szkoleniach dotyczących coachingu, komunikacji i efektywnego rozwiązywania problemów (zarówno stacjonarnie, jak i on-line). W ostatnim czasie ukończyłem szkolenie certyfikacyjne Instytutu Pozytywnej Terapii Kryzysu − „Konsultant Kryzysowy”, gdzie nauczyłem się jak udzielać Pierwszej Pomocy Psychologicznej. Mam także kilkuletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą i dorosłymi, jako instruktor Związku Harcerstwa Polskiego. Uczestniczyłem w Kursie Drużynowych, Kursie Kadry Kształcącej, prowadziłem drużyny harcerskie, oraz pełniłem funkcję zastępcy komendanta hufca ds. programowych. 

W dalszym ciągu się kształcę. Od 2022 roku jestem słuchaczem Szkoły Filozoficzno-Teologicznej Bł. Czesława we Wrocławiu. W 2023 roku ukończyłem cykl wykładów “Psychologia poświęcona” organizowanym przez Dominikański Ośrodek Formacji i Rozwoju TABGHA oraz szkolenie z Komunikacji Empatycznej prowadzone przez Annę Kierbedź.

Posiadam ponad 14-letnie doświadczenie w pracy w branży związanej z elektroniką, inżynierią produkcji oraz w branży IT. Od początku największą radość i satysfakcję sprawiała mi praca z ludźmi − wsparcie techniczne klientów, prowadzenie szkoleń, współtworzenie zespołu, zarządzanie zespołem, rozwiązywanie problemów komunikacyjnych, wsparcie w sytuacjach kryzysowych i spornych. Odbyłem wiele rozmów ze współpracownikami, podwładnymi i przełożonymi, dotyczących stylu pracy i sposobów komunikacji.

Natłok pracy, pęd życia, wielozadaniowość – to czynniki, które były przyczyną mojej coraz większej frustracji i „odejścia od siebie”. Zacząłem pytać o moje pragnienia, o to co ja bym chciał robić w życiu. Doszedłem do wniosku, że zbyt dużo czasu poświęcam na coś, co nie jest „moje”. Nie potrafiłem zdefiniować siebie, nazwać tego, co bym chciał robić. Z pomocą przyszedł „język życia” − NVC, kursy i warsztaty rozwojowe. Wykonałem test w Instytucie Gallupa (CliftonStrengths), poznałem moje główne cechy (rozwijanie innych, empatia, współzależność, intelekt i bliskość) i zacząłem rozumieć siebie. Cztery z nich dotyczą relacji. Okazało się, że praca z ludźmi, to coś, co jest we mnie wpisane. To skłoniło mnie do dalszego badania siebie, moich pragnień i wprowadzania zmian w moim życiu.

Ciebie też chciałbym zaprosić do odkrywania tego, kim jesteś.

Cennik

Opinie

Galeria

Wideo

Wydarzenia

image